Misie.com.pl
Tatty Teddy

Tatty Teddy

Przez: Kategorie Czytelni: Znane misie. opublikowano: luty 5, 2016

tatty1

Tatty Teddy- historia misia z niebieskim noskiem

Historia Misia Tatty, sympatycznego małego misiaczka, napisana przez Mike’a Payne:

W 1987 roku w małej     wiosce niedaleko       Arundel wyburzono dom. Wszystkie niepotrzebne śmieci wyrzucono na wysypisko. Znalazł się tam też mały brązowy miś. Nieszczęsny miś leżał wiele tygodni pomiędzy rupieciami… Nastała mroźna zima. Jeziora i rzeki pokrył lód. Biedny miś był przyciśnięty starym materacem i nie mógł się poruszyć. Zaczął marznąć, bo wokół było bardzo zimno. Jego nosek z zimna stał się niebieski, a brązowe futerko spłowiało… I leżałby tam niedźwiadek do dziś, gdyby nie mała dziewczynka, która go dostrzegła. Wyciągnęła biedaka spod śmieci, otrzepała z kurzu i od razu go pokochała.
Bo przecież nawet zniszczony miś ma swój urok! Jego szare futerko i niebieski nosek  sprawiły, że stał się niepowtarzalny.

Dziewczynka zabrała misia do domu. Potrzebna mu była natychmiastowa pomoc. Babcia załatała poszarpane szare futerko, zszyła rozpruty brzuszek. Dziewczynka nazwała go „Misiem Brudaskiem” (Tatty Teddy). Wiele lat później Tatty Teddy stał się symbolem przyjaźni i miłości. Na całym świecie ma swoich wielbicieli J.

Pierwsze pluszowe misie Tatty Teddy
zostały wyprodukowane w 2000 r. przez firmę
Carte Blanche Greetings z Wielkiej Brytanii, która wcześniej, 1995 roku stworzyła kartki z podobnymi misiami. Kolekcja nosi nazwę „Me to You”.

tatty2

|

Kalendarz wydarzeń

LikeBox

Szukaj

loading