Misie.com.pl
Gumisie

Gumisie

Przez: Kategorie Czytelni: Znane misie. opublikowano: luty 15, 2016

gumisie

Gumisie to polska nazwa bajki „Disney’s Adventures of the Gummi Bears” stworzonej przez The Walt Disney Company w 1985 roku i emitowanej aż do roku 1991 w którym to nakręcono ostatni dziewięćdziesiąty piąty odcinek.

Kreskówka opowiada o przygodach siedmiu Gumisiów (Kabi, Tami, Sani, Grafi, Bunia, Zami, Gusto), zamieszkujących swój rodzinny dom – Gumisiową Dolinę. Akcja toczy się w bliżej nieokreślonym europejskim średniowieczu. Gumisie znajdują się w centrum dziwnych i niezwykłych wydarzeń, jakie dzieją się na terenie królestwa Dunwyn i poza nim. Także postacie drugoplanowe, takie jak ogry, smoki, trolle, rycerze, olbrzymy, mają wyraźnie przypisane cechy charakteru. Piosenkę tytułową śpiewał Andrzej Zaucha.

 

 

W każdym z odcinków Gumisie gotują dla siebie sok z gumi-jagód, który po wypiciu daje im nadzwyczajne możliwości bardzo wysokich i szybkich wyskoków. Dzięki temu wywarowi są one w stanie uniknąć wielu przykrych niespodzianek, które najczęściej szykuje im zły Książę Ighton wraz ze swoimi ogrami.

 

gry gumisie

Bardzo charakterystyczną postacią w złej drużynie ogrów jest mały Toadie (czytaj Tołdi). Przy wielkim oddaniu swemu Panu ujawniają się jego chęci dowodzenia wszystkimi ogrami. Toadie jest małym i tchórzliwym ogrem, nie jest on traktowany poważnie przez resztę kompani i często służy do zabawy. Również sam książę Ightorn używa Toadiego do niewdzięcznych zadań, w tym jako degustatora podczas kolejnych prób ugotowania soku z gumi-jagód

|

Kalendarz wydarzeń

LikeBox

Szukaj

loading