Misie.com.pl
Misie.com.pl na Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych w Wieliczce (04.06.2017r.)

Logo FLPZ

W tym roku misie.com.pl oraz I Polski Klub Miłośników Misi i Niedźwiedzi pojawią się na Festiwalu LPZ w Wieliczce.

Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z częścią naszej kolekcji misi.

 

Kilka słów o festiwalu:

VIII Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych to impreza kolekcjonersko-hobbystyczna, organizowana w Wieliczce już ósmy raz.

 

Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych, jest jedyną w swoim rodzaju wystawą kolekcjonersko-hobbystyczną  organizowaną cyklicznie, co dwa lata w Wieliczce.

Po raz pierwszy wystawa odbyła się w 2003 roku w Węgrzcach Wielkich i miała charakter lokalny, aktywizujący okolicznych mieszkańców.

Ponieważ liczba chętnych do prezentowania swoich pasji przerosła oczekiwania organizatorów, kolejne dwie edycje w 2004 i 2006 roku miały miejsce w wielickim  Magistracie, a dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Żup Krakowskich w kolejnych latach odbywał się w zabytkowym Zamku Żupnym oraz na jego przepięknym dziedzińcu.

 

Wielicki Festiwal to impreza, która łączy pokolenia, a jej celem jest promowanie kolekcjonerstwa i wszelkich pasji, jako sposobu na spędzanie czasu wolnego, a czasem i sposobu na życie.

W Festiwalu LPZ może wziąć udział każdy, kto ma pasję i chciałby się nią podzielić. Prezentowane kolekcje są różnorodne, dzięki czemu wystawa jest niezwykle barwna  i interesująca.

Zapraszamy zarówno tych co coś zbierają jak i tych, których pasja związana jest ze sportem, muzyką i innymi dziedzinami życia. Nasza impreza integruje młodzież z dorosłymi, a udział nic nie kosztuje.

Uczestnikami są zarówno amatorzy, młodzież szkolna jak i profesjonaliści, prezentujący niezwykłe kolekcje jak i różnorodne pasje ludzi, które często nigdy wcześniej nie miały okazji być pokazane szerszemu gronu osób. W Festiwalu biorą także udział całe grupy pasjonatów: sztuk walk, zespoły muzyczne, grupy taneczne.

 

Dzięki nawiązanej współpracy i honorowemu patronatowi Muzeum Żup Krakowskich od 2010 roku FLPZ organizowany jest na Zamku Żupnym w Wieliczce.  Piękne zabytkowe sale i dziedziniec Zamku Żupnego pozwolił nam stworzyć niepowtarzalny klimat eksponowanych zbiorów i zaprezentowanie kolekcji dużych gabarytów( zabytkowe samochody, szybowiec…)

Wystawa odbywa się zawsze w niedzielę, aby mogło nas zobaczyć jak najwięcej osób.

Udział hobbystów w Festiwalu, jak i wstęp dla odwiedzających jest zawsze BEZPŁATNY.

Festiwal LPZ objety jest  honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Każda edycja objęta jest patronatem medialnym TVP Kraków, Dziennika Polskiego, portalu Wieliczkacity, największego wirtualnego muzeum MyViMu, Pulsu Wieliczki, dzięki czemu  informacja o tym niezwykłym spotkaniu pasjonatów w Wieliczce dociera do ogromnej liczby odbiorców.

Autorkami Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych w Wieliczce są Olga Duda i Maria Krzysica  – nauczycielki z Gimnazjum w  Węgrzcach Wielkich, koło Wieliczki, a ze względu na duży rozmach imprezy do organizacji włączają się także inne osoby i młodzież.

FLPZ 1 jan kołodziej5  Andrzej Jaworski4 Bractwo FLPZ 3 FLPZ 5 Franciszek Wołek 1 Hajfa2

|

Kalendarz wydarzeń

LikeBox

Szukaj

loading