Misie.com.pl
Miś Paddington

Miś Paddington

Przez: Kategorie Czytelni: Znane misie. opublikowano: luty 15, 2016

Paddington

 

Miś Paddington (ang. Paddington Bear) – fikcyjna postać niedźwiadka, która została stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda.

Historia sympatycznego misia, który teraz krąży po Londynie, zaczęła się w 1956 roku, gdy Michel Bond, kamerzysta telewizyjny z BBC kupił swojej żonie na święta maskotkę. Pluszak samotnie leżący w Selfridges na Oxford Street został nazwany Paddington, ponieważ rodzina mieszkała wtedy w pobliżu stacji. Nowy domownik tak zainspirował Bonda, że w tydzień opisał pierwsze przygody misia w Londynie, a dwa lata później ukazała się pierwsza książka, w 1959 otrzymała tytuł najlepszej książki dla dzieci w Wielkiej Brytanii. I tak miś z Peru, który na Paddington Station spotkał rodzinę Brownów, szybko został ulubieńcem dzieci w Wielkiej Brytanii.

Wkrótce w brytyjskich kinach premiera nowego filmu ze znanym bohaterem, w Polsce premiera planowana jest na styczeń 2015 r.

 

 

W Polsce po raz pierwszy Paddingtona wydano w roku 1971. Ostatnia książka pt. Paddington tu i teraz (ang. Paddington Here and Now) pojawiła się w ksiegarniach w 2008 roku. Premiera najnowszej książki planowana jest na 6 listopada. Będzie nosiła tytuł Love from Paddington.

 

paddington-bear-bag-blue

 

Pozostaje pytanie, gdzie w Londynie mieszkał słynny niedźwiadek i rodzina Brownów? W domu pod numerem 32 na ulicy Windsor Gardens. To jednak  fikcja literacka, choć turyści szukają tego domu. Ulica Windsor Gardens istnieje naprawdę w Notting Hill w pobliżu Portobello Road.

 

londyn-mis-paddington-niedzwiadki-paddingtontrail-dworzec-kolejowy-atrakcje-dla-dzieci-szlak-turystyczny-londynski-wielka-brytania-03

 

|

Kalendarz wydarzeń

LikeBox

Szukaj

loading