Misie.com.pl
Bobo-Simpsonowie

Bobo-Simpsonowie

Przez: Kategorie Czytelni: Znane misie. opublikowano: luty 15, 2016

boboBobo – pluszowy miś Pana Burnsa. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku „Rosebud”, Występuje również w innych epizodach serialu animowanego „The Simpsons”, jednakże jako postać tła.

 

Historia misia:

bobo1Pierwotnie Bobo był własnością młodego Monty’ego Burnsa. Jednak przyszły miliarder porzucił pluszaka, gdy nadarzyła się okazja wyjazdu z bogatym przedsiębiorcą. Miś trafił do rzeki, a w 1927 roku został znaleziony przez Charlesa Lindbergha. Przelatując nad Paryżem, Lindbergh wyrzucił Bobo ze swojego samolotu. Miś dosłownie wpadł w ręce Adolfa Hitlera. W 1944 roku dyktator obwinił go o klęskę w II wojnie światowej. W ten sposób miś ponownie utracił właściciela. Bobo przebył długą wędrówkę, w ciągu której dotarł na biegun północny. 36 lat później zamarzniętego pluszaka znalazła grupa podróżników, która dostarczyła bryłę lodu do Kwik-E-Marku (sklep w Springfield). Bart Simpson kupił tam torbę z lodem, której zawartość stanowił między innymi pluszowy miś. Przekazał go młodszej siostrze, a Maggie od razu go pokochała.

bobo2W 104 urodziny Pan Burns przypomina sobie o maskotce i pragnie dostać ją z powrotem. Homer Simpson rozpoznaje Bobo i za obiecaną nagrodę chce oddać go Burnsowi. Jednak Homer nie może odebrać Bobo Maggie, gdyż dziewczynka mocno się do niego przywiązała. Aby zmusić Homera do przekazania misia, Burns przejmuje ponad 78 kanałów w telewizji i odcina dostawę piwa w mieście. Niebawem przed domem Simpsonów formuje się wściekły tłum, który usiłuje zabrać Bobo, dopóki nie dostrzega jak wielką przykrość sprawiłoby to dziecku.

Miliarder nie jest w stanie odebrać misia, dlatego u kresu sił przestrzega Maggie, aby nigdy nie porzuciła Bobo i nie popełniła tego błędu co on. Ostatecznie dziewczynka oddaje Burnsowi misia.

Do dziś Bobo pojawia się w niektórych odcinkach u boku miliardera, a z czasem zostaje przywrócony do stanu sprzed lat.

bobo3

|

Kalendarz wydarzeń

LikeBox

Szukaj

loading